Návštěva Budapešti

Pobyt ve wellness hotelu Aquaworld Resort ****  Budapešť (bývalá Ramada) se zábavou a relaxací v aquaparku Aquaworld Budapešť si určitě osvěžíte prohlídkou Budapešti. Město patří mezi nejkrásnější místa na světě s mnoha historickými památkami, panorama Budapešti je zapsáno do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V Budapešťi žijí necelé 2 mil. obyvatel, je to město s bohatou historií, kulturou, město kaváren a termálních lázni. Do centra města se z hotelu dostanete autobusovou linkou, která jezdí několikrát denně.

Budínský hrad

K nejvýznamnějším památkám v Budapešti se řadí Budínský hrad z XIII. století, který byl postavený po vpádu Tatarů panovníkem Bélou IV k ochraně města. Hradní čtvrť je přes 1 km dlouhá a najdete zde 3 kostely, historické budovy, muzea, galerie, restaurace a hotely. Nejvýznamnějším symbolem celého Maďarska je Královský palác, který byl několikrát zničen a opět postaven.

Snad nejvíce navštěvovaným místem je Matyášův chrám. Je to  impozantní kostel s nádhernou gotickou věží, který byl po několik století korunovačním chrámem uherských králů. Uvnitř chrámu jsou v sarkofágu uloženy ostatky krále Bély III, je zde umístěna sbírka církevních památek.

Na místě středověkého trhu s rybami, v sousedství Matyášova chrámu, byla v roce 1895 vybudována Rybářská bašta. Pro nádhernou vyhlídku na město je vyhledávaná turisty. Vedle těchto historických památek je vhodně zakomponovaný hotel Hilton.

Budova Parlamentu

Na protější straně Dunaje se nachází nejrozsáhlejší stavba v Maďarsku - Parlament - je zde sídlo maďarského Národního shromáždění, je zde i kancelář prezidenta republiky. Parlament byl postavený v roce 1904, jsou zde umístěny uherské korunovační klenoty – královská koruna, žezlo, královské jablko a renesanční meč. Nedaleko od budovy parlamentu stojí největší církevní budova v Budapešti – bazilika sv. Štěpána.

Vrch Gellért

Nejkrásnější vyhlídka na budapešťské panorama, které je zapsané do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, je z vrchu Gellért. Dříve  zde stávala pevnost, dnes zde najdete museum – Citadelu. Na vrcholu Gellértu je 14m socha postavená na památku osvobození Budapeští, na jižní straně vrchu je socha biskupa Gellérta.

Další zajímavosti města

Mezi nejznámější ulice v Budapešti patří Andrássyho třída, pro kterou se staly vzorem pařížské bulváry – objevíte zde velkolepou budovu Opery, výstavní nájemní domy s vnitřními dvoranami, pod povrchem města vede nejstarší podzemní dráha v Evropě, navštívit můžete muzea a galerie. Velmi impozantní je náměstí Hrdinů ( Hósök tere ), kterému dominuje 36 m vysoký sloup se sochou archanděla Gabriela, dále zde najdete architektonicky zajímavé budovy Muzea krásných umění a Výstavní halu, nedaleko je zábavní park Vidámpark.

Hlavní tepnou Budapešti se stala ulice Váci, s mnoha značkovými obchody, odpočinou si můžete v kavárnách a restauracích. Jedním za zajímavých míst k oddechu a relaxaci je Markétin ostrov, s historií sahající až do XII. století. Dnes zde můžete v klidu jezdit na kolečkových bruslích, běhat, navštívit koupaliště, hrát tenis nebo se jen nerušeně procházet. V rámci prohlídky města si nenechte ujít vyhlídkovou plavbu lodí po Dunaji, takto můžete vidět většinu historických památek z jiného pohledu.

Budapešť patří mezi nejkrásnější města v Evropě. Najdete zde historické památky, nádherné panorama, muzea, termální lázně, restaurace a kavárny. Pokud využijete nabídku ubytování v hotelu Aquaworld Resort Budapešť (bývalá Ramada) společně se zábavou a relaxací v aquaparku Aquaworld Budapešť, budete mít vše díky spojení s centrem města na dosah ruky.

Budapešť IMG_8722Budapešť IMG_8747Budapešť IMG_8726Budapešť IMG_8690Budapešť IMG_8693Budapešť IMG_8696Budapešť IMG_8754Budapešť IMG_8828Budapešť IMG_8839Budapešť IMG_8841Budapešť IMG_8844

 

Akční nabídkyGrandhotel
Lázně SárvárBešeňová Thermal park
HB TourAquapark Tatralandia
Aquapark Ramada Budapešť
pojedu

Nezávazný rezervační formulář:Webdesign studio CobraDesign,
provozováno na eShopSystem.